Nowe podejście w 2020 jak przeżyć dachowanie lub wypadek - szkolenia bhp

symulator zderzeń wynajem lublin

Do mniej popularnych metod uświadamiania kierowców

Temat bezpieczeństwa na drogach pojawia się w mediach coraz częściej. Podejmowane są próby zwiększania go poprzez surowsze kary dla piratów drogowych, kampanie społeczne oraz warsztaty edukacyjne dla

Nowe podejście w 2020 jak  przeżyć dachowanie lub wypadek - szkolenia bhp symulator zderzeń wynajem lublin
dzieci. Do mniej popularnych metod uświadamiania kierowców na temat potencjalnych zagrożeń należą symulatory dachowania. Uczestnik szkolenia wsiada do kabiny urządzenia, które zaczyna kręcić się wokół własnej osi (z mniejszą prędkością, niż miałoby to miejsce podczas prawdziwego wypadku). Niebezpieczeństwo stanowić mogą chociażby przedmioty pozostawione w samochodzie, a błąd tak karygodny jak niezapięcie pasów bezpieczeństwa kierowca z pewnością odczuje na własnej skórze.
Oczywiście są to tylko ćwiczenia, a uczestnicy cało i zdrowo powrócą do swoich domów. Będą jednak bardziej świadomi zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdu oraz nieprzestrzeganiem przepisów bhp. Prawdopodobnie zachowają większą ostrożność podczas zimowej jazdy po śliskiej nawierzchni, oraz w czasie gdy widoczność jest bardzo ograniczona. W związku z tym, symulator dachowania wydaje się być bardzo dobrą metodą zwiększania bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację. Osoby często korzystające z samochodu zdecydowanie powinny skorzystać z takiego urządzenia, ponieważ kiedyś ich ostrożność i świadomość potencjalnego niebezpieczeństwa może mieć wpływ na życie oraz zdrowie człowieka.


O bezpieczeństwie słów kilka

Szkolenia BHP urządzane są w najróżniejszych miastach. Trzeba powiedzieć, że taki rodzaj kursów urządzany jest wszędzie tam, gdzie znajduje się jakakolwiek firma zatrudniająca ludzi. Pytanie jest tylko tej kwestii, czy taki rodzaj kursów urządzany jest w siedzibie firmy, czy też w zupełnie innym miejscu, ale nie o to teraz chodzi. Takie szkolenia BHP są obowiązkowe, więc nawet nie można myśleć, że się na takie spotkanie nie pójdzie. Chodzi tutaj w końcu u bezpieczeństwo podczas wykonywania swoich obowiązków w pracy. Niezależnie od tego, czy jest się sekretarką w biurze, pracownikiem na budowie, kasjerką w sklepie, czy też kierowcą w transporcie. Skoro mowa już o transporcie, to warto zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Transport nie jest łatwą dziedziną. Bycie kierowcą to tak naprawdę mnóstwo obowiązków, których trzeba się naprawdę trzymać. Dlatego nie ma się czemu dziwić, że niektórzy zawodowi kierowcy wysyłani są na symulator dachowania. Dzięki temu mogą dowiedzieć się, jak czuje się człowiek podczas wypadku. Może nie są to przyjemne doznania, ale dopiero po takim szkoleniu na symulatorze niektórzy zdają sobie sprawę z tego, jak dokładnie powinni zachowywać się podczas jazdy na ulicy. W końcu ulica to nie miejsce do wyścigów. W szczególności, jeżeli wypełnia się swoje obowiązki zawodowe.


Symulatory

Biorąc udział w szkoleniach na różnego typu symulatorach — szlifujemy swoje doświadczenie i wyrabiamy refleks. Wszystkie teoretyczne zagrywki typu prelekcje bhp, opowiadania, filmy, to jedynie liźnięcie tematu. Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz — jak mówi stare góralskie przysłowie. Symulator wprawdzie nie odzwierciedli nam wszystkich wrażeń, jakie doznamy w trakcie rzeczywistego zdarzenia, ale pozwoli nam, choć w przybliżeniu je przeżyć. Symulator dachowania na przykład to urządzenie, które właściwie przygotuje nas do sytuacji, jaka może mieć miejsce. Dowiemy się, jak zachowa się nasze ciało w czasie dachowania i co może nam wówczas grozić.
Najlepiej oczywiście nie uczestniczyć w wypadkach samochodowych. Wiemy jednak, że nie jest to do przewidzenia. Musimy więc zachowywać szczególną ostrożność. Będąc kierowcą przestrzegajmy przepisów drogowych, dbajmy o sprawność naszego pojazdu i sprawdzajmy jakość nawierzchni. Bądźmy czujni i nie dajmy się zaskoczyć nieobliczalnym piratom drogowym. Zachowujmy się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Nie dotyczy to jedynie używania odpowiednich opon, ale dostosowania prędkości do panujących akurat warunków pogodowych. W razie możliwości uczmy się wychodzić z poślizgów i starajmy się nie dopuścić do nich na drodze. Uważajmy na siebie i innych.


W kontrolowanych warunkach poznajemy co dzieje

Szkolenia BHP są częścią przygotowania do rzeczywistych wydarzeń. Większość ludzi uważa je za zbędne, niepotrzebne. Zupełnie mylnie. Szkolenie z BHP może przybrać np. formę przygotowania do zachowania podczas jazdy samochodowej. Symulator dachowania może nam uzmysłowić jak potwornie niebezpieczne jest samo dachowanie. W kontrolowanych warunkach poznajemy co dzieje się z ciałem ludzkim podczas takiego niebezpiecznego zdarzenia.

Gdy jedziemy samochodem i nigdy nie doświadczyliśmy kolizji, możemy mieć przeświadczenie o swoim bezpieczeństwie w samochodzie. Stalowa puszka ochrania nas i nic nam nie grozi. Nie da się być bardziej w błędzie. Podczas dachowania, mimo, że faktycznie samochód może wytrzymać i fizycznie nie poddać się, jesteśmy narażeni na ogromne przeciążenia. Nasze ciało nie jest przystosowane do takiej traumy. Wiele osób nie przeżywa takiej wypadku, mimo, że samochód nie wyglądał najgorzej. Dochodzi do wszelakich złamań, skręceń. Dachowanie jest niebezpieczne nawet gdy jesteśmy zapięci pasami. Nie muszę chyba opowiadać co się dzieje z człowiekiem, który dachuje i nie jest przypięty.

Jeśli jesteśmy świadomi zagrożeń jakie czekają na nas każdego dnia, lepiej zachowujemy się na drodze. Jeździmy ostrożniej i z większą uwagą. Dlatego takie szkolenie powinien przejść każdy, kto czuje się na drodze bezpiecznie i jeździ zbyt szybko.


To też przekłada się bezpośrednio na

Każdy przyszły kierowca ma nadzieję, że po kursie i egzaminie będzie wspaniałym kierowcą. Niestety, kurs uczy głównie podstaw, dlatego warto później się doszkolić. Coraz częściej szkoły jazdy proponują szkolenia, które uczą kierowców, jak zachować się w różnych sytuacjach, np. przy wpadnięciu w poślizg. Nauka jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna. Na specjalnie przygotowanych placach kursanci uczą się wychodzenia z poślizgu i innych trudnych manewrów. Niektóre ze szkół mają także symulator dachowania. Dzięki niemu można zobaczyć i poczuć, co się dzieje w trakcie dachowania samochodu. Oczywiście taka próba jest całkowicie bezpieczna, ponieważ zachowane są wszelkie zasady bhp. czy warto wziąć udział w takim szkoleniu? Na pewno tak. Finowie, którzy uważani są za jednych z najlepszych kierowców na świecie, wychodzenia z poślizgu uczą się już na kursie na prawo jazdy. Potem chętnie uczestniczą w różnych szkoleniach. W efekcie nie tylko są uważani za dobrych kierowców. To też przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo. Mała liczba wypadków z tragicznymi skutkami mówi dużo o kulturze i bezpieczeństwie jazdy w tym kraju. Dlatego każdy kierowca powinien zdecydować się na kursy doszkalające. Przydadzą się one także doświadczonym kierowcom, którzy przypomną sobie niektóre umiejętności oraz nauczą się nowych.



© 2019 http://szkolenia-bhp.rys.radom.pl/